| 632 руб. | xcom (6/14) |
| 234 руб. | Kotofoto (5/14) |
| £552.00 | SmartTeck (5/14) |
| 108 грн | Telemart (3/14) |
| £249.56 | Box (3/14) |
| 308 бруб. | Fk (3/14) |
| 54,80 € | CaseKing (2/14) |
| 64 грн | Touch (2/14) |
| 68 грн | Comfy (2/14) |
| 68 грн | Y.ua (2/14) |
| 70 грн | Stylus (2/14) |
| 32 грн | Moyo (1/14) |
| 40 руб. | Beru (1/14) |
| 41 руб. | Just (1/14) |
| 54,90 € | Alternate (1/14) |
| $71 | Amazon UK (1/14) |
| $71 | Amazon FR (1/14) |
| 71,98 € | Amazon DE (1/14) |
| $71 | Amazon US (1/14) |
| Ruler | Intel Core i5 |
| Socket connector (SOCKET) | LGA1151-V2 |
| Compatibility | Motherboards LGA1151-V2 |
| Number of Cores | 6 cores |
| The number of flows | 6 |
| CPU frequency | 2900 |
| Maximum clock frequency | 4100 |
| The volume of the cache l3 | 9216 |
| The code name of the microarchitecture | Coffee Lake Refresh |
| Series | 9 Gen |
| Microarchitecture | Skylake |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| PCIe support | PCIe 3.0 |
| Unlocked factor | - |
| Memory type | DDR4: 2666 |
| Max. memory size | 128 |
| Process process | 14 |
| Thermal board | 65 |
| Performance | 9513 |
| Cooling in the kit | Cooler included |
| Compatible cooling systems | Cooler for Socket 1151 |
| Processor status | New |
| Type of | Intel Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | LGA1151-V2 |
| Processors | Processors LGA1151 (Coffee Lake) |
| Chipset (North Bridge) | Intel B360 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 64 |
| The minimum memory frequency | 2133 |
| Maximum memory frequency | 2666 |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Sound card | Realtek ALC S1220A |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 4 |
| Number PCI-E 16X | 2 |
| Support PCI-E 16X V2.0 | + |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 1 |
| Number of internal USB 3.1 | 1 |
| COM COM (RS-232) | 1 |
| Number of slots M.2 | 2 |
| SLI or Crossfire support | 2-way CrossFireX |
| Cha_fan | 2 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| PS/2 connector | + |
| Number of external USB 2.0 | 4 |
| Number of external USB 3.1 | 2 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | + |
| HDMI connector | + |
| DisplayPort connector | + |
| Output s/pdif | + |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | ASUS motherboards (ASUS) |
| RGB Header | 1 x RGB Header |
| Color | Черный |
| Memory size | 6144 |
| Tire of memory | 192 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Type of memory | GDDR6 |
| Series | GeForce RTX 20xx |
| The frequency of the graphic nucleus | 1365 |
| The frequency of video memory | 14000 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 14098 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Connectors |
1 x HDMI 2.0b 1 x DisplayPort 1.4 1 x DVI-D |
| Backlight | Without backlight |
| The number of fans | 2 fans |
| Support for standards | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Support CUDA | + |
| The length of the video card | 235 |
| The height of the video card | 115 |
| The number of occupied slots | 2 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 500 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin |
| Additional Information | Boost Clock : 1680 MHz |
| Color | Черный |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 8 |
| The number of modules | 4 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3466 |
| Passing capacity | 27 700 |
| CAS LATENCY (CL) | CL16 |
| Tailers scheme | 16-18-18 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | XMP profile support |
| Supply voltage | 1.35 |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | -40 to +85 |
| Peculiarities | Подсветка |
| Form factor | ATX |
| Power | 700 |
| Fan | 1 вентилятор |
| Efficiency (certificate 80 plus) | White |
| Power factor correction (PFC) | active |
| +5V | 17 |
| +3.3V | 24 |
| +12V1 | 54 |
| -12V | 0.5 |
| +5Vsb | 2.5 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 2 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 5 |
| Number of SATA connectors | 6 |
| Number of 4-Pin Floppy connectors | 1 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 150 x 86 x 140 |
| Unfastened cables | - |
| Cracking protection | + |
| LGA1700/LGA1851 | + |
| Compatibility with Intel |
Compatible: LGA1150/1151/1155/1156 LGA2066 LGA2011/2011-3 LGA1200 LGA1700 Not compatible: LGA775 LGA1356/1366 |
| Compatibility with AMD |
Compatible: AM2+ AM2 AM3/AM3+/FM1 AM4/AM5 FM2/FM2+ Not compatible: TR4 TRX4 AM1 |
| Diameter | 120 |
| Tower of the tower | Tower |
| Connection | 4 pin PWM |
| Backlight | ARGB-подсветка |
| A separate connection of the backlight | 3 pin |
| Type of bearing | Hydrodynamic bearing |
| Fan rotation speed | 800–1800 |
| Maximum TDP | 145 |
| Noise level | 26 |
| Air flow | 52.5 |
| The number of heat pipes | 4 heatpipes |
| The diameter of the heat pipes | 6 |
| Cooler height | 160 |
| The number of fans | 1 вентилятор |
| Resource | 60 000 |
| Input current | 0.6 |
| Power consumption | 7.2 |
| Rated voltage | 12 |
| Peculiarities | speed controller |
| Additionally | Fan air pressure 0.72-1.21 mm w.c. Art. |
| Material of heat tubes | Copper |
| Radiator material | Алюминий |
| Dimensions | 126.5 x 76 x 160 |
| The weight | 590 |
| Cooler status | New |
| Fan housing color | Черный |
| The color of the impeller | Черный |
| Form factor | 2.5″ |
| Memory size | 240 GB |
| Type of memory cells | 3D-NAND TLC |
| Interface | SATA III |
| NVME | Without NVMe protocol support |
| Reading speed | 500 |
| Recording speed | 350 |
| Recording resource (TBW) | 80 |
| Time -leaning time for refusal | 1 million hours |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | От −40 до +85 |
| Additionally | Interface transfer rate 600 MB/s |
| Dimensions | 100 x 69.9 x 7 |
| The weight | 41 |
| SSD status | New |
| Equipment | SSD drive |
| Type of | HDD |
| Ruler | Seagate BarraCuda |
| Form factor | 3.5″ |
| Memory size | 1 TB |
| The number of plates | 1 plate |
| Interface | SATA III |
| Data transmission speed | 210 |
| Spindle rotation speed | 7200 |
| Clipboard | 64 |
| Time -lean time (cycles) | 300 тыс. |
| Noise level | 24 |
| Shock resistance |
80 g (operating) 350 g (storage) |
| Power consumption | 5.3 |
| Working temperature | 0 to 60 |
| Additionally |
Data transfer rate for SATA 6.0/3.0/1.5Gb/s interface Storage temperature -40 to +70°C Safe Drive Retirement Complies with NIST Disk Cleanup Specification 800-88 and Trusted Computer Group (TCG) Opal Standard |
| Dimensions | 101.6 x 19.99 x 146.99 |
| The weight | 400 |
| Status HDD | Новый |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX EATX Micro-ATX Mini-ITX |
| The ability to install additional fans |
3 x 140 mm View case fans |
| The ability to install it | It is possible to install SVO |
| The maximum height of the cooler | 190 |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| Number 5.25 ″ compartments | 2 x 5.25″ bays |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 4 x 3.5″ internal bays |
| The number of expansion slots | 7 expansion slots |
| Ports |
3 x USB 3.0 4 x USB 2.0 1 x headphone port 1 x microphone port |
| The location of the ports | Front panel top |
| The maximum length of the video card | 412 |
| Peculiarities | side window |
| Additionally | Fan control unit |
| Color | Черный |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 23.6″ |
| Permission | 1920x1080 |
| Type of matrix | TN |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 1 |
| The maximum update frequency | 144 |
| Brightness | 300 |
| Static contrast | 1000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Pixel size | 0.2715 |
| Horizontal viewing angle | 170° |
| Vertical viewing angle | 160° |
| Interfaces |
1 x DisplayPort 1.2 2 x HDMI |
| Additional interfaces | 1 x mini-Jack (3.5mm) |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities | Tilt angle adjustment |
| Synchronization technology | FreeSync |
| Branded technologies |
Black Stabilizer Flicker Safe Crosshair Dynamic Action Sync |
| Equipment |
Monitor Power adapter (black) Power cable (black, 1m) HDMI cable (black, 1.5m) |
| Dimensions |
556.8 x 419.8 x 180.6 mm (with stand) 556.8 x 333.8 x 61.1 mm (without stand) |
| Dimensions in the package | 628 x 395 x 131 |
| The weight |
3.7 kg (with stand) 3.2 kg (without stand) |
| Color | Черный с красным |
| Type of | Membrane |
| Form factor | full size |
| Purpose | Для гейминга |
| Connection | Проводное |
| Connection interface | USB |
| The length of the wire | 1.8 |
| The total number of keys | 104 keys |
| Backlight | Single color |
| Material | Пластик |
| Dimensions | 458 x 180 x 37 |
| Color | Черный |
| Type of mouse | Optical (LED) |
| Purpose | For gaming |
| Connection | Wired |
| Connection interface | USB |
| Maximum sensitivity | 16000 |
| The number of buttons | 6 buttons |
| The number of programmable buttons | 6 programmable buttons |
| The length of the wire | 1.8 |
| Food | From USB port |
| Microsemicular | Omron |
| Key resource | 20 million clicks |
| Mouse response time | 1 |
| The frequency of the survey | 1000 |
| Sensor manufacturer | Pixart |
| Sensor | Pixart 3389 |
| Maximum speed | 11.43 |
| Acceleration | 50 |
| Functional | Switching dpi |
| Peculiarities |
For "Palm" grip Case illumination Internal memory |
| Additionally |
HyperX proprietary NGenuity software Super-large mouse stickers for smooth, controlled glide Customizable RGB lighting Save up to 3 profiles to mouse memory |
| Dimensions | 127.6 x 71.1 x 41.9 |
| The weight | 130 |
| Color | Black |
| Type of | playing surface |
| Surface material | Ткань |
| The material of the base | Резина |
| Dimensions | 900 x 420 |
| Thickness | 3 |
| Peculiarities |
Edge stitching With Speed surface |
| Additionally |
Optimized for maximum precision Textured base |
| Color | Черный |
| Type of | full size |
| Connection | Проводное |
| Fastening headphones | headband |
| Type of acoustic design | Closed |
| Purpose | gaming |
| Connection interface | mini-Jack (3.5 mm), USB |
| Frequency range | 20–20 000 |
| Nominal resistance | 32 |
| The diameter of the emitter | 50 |
| View | Round |
| Submarine to headphones | Unilateral |
| Length | 1.2 |
| Plug | Straight |
| Fastening | Carried out on the body |
| Frequency range | 100–10 000 |
| Sensitivity | -40 |
| Additionally |
Second microphone Cable mount Frequency range: 50-10,000 Hz Sensitivity: 45 dB |
| Capabilities | Volume control |
| Functions and features |
Detachable microphone Detachable cable Two microphones |
| Additionally |
Compatibility PC MAC Mobile PlayStation 4 Xbox One Nintendo Switch 7.1 surround sound support |
| The weight | 391 |
| Color | Черный |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии