| 921 руб. | xcom (6/10) |
| 259 руб. | Just (3/10) |
| 288 руб. | Kotofoto (3/10) |
| 449 бруб. | Fk (3/10) |
| 48 грн | Comfy (1/10) |
| 48 грн | Stylus (1/10) |
| 48 грн | Telemart (1/10) |
| 59 руб. | Pleer (1/10) |
| $66 | Amazon FR (1/10) |
| 66,80 € | Amazon DE (1/10) |
| $66 | Amazon US (1/10) |
| $66 | Amazon UK (1/10) |
| £69.98 | Scan (1/10) |
| 79,99 € | Alternate (1/10) |
| Ruler | AMD Ryzen 5 |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Compatibility | Socket AM4 Motherboards |
| Number of Cores | 6 cores |
| The number of flows | 12 |
| CPU frequency | 3400 |
| Maximum clock frequency | 3900 |
| The volume of the cache l3 | 16384 |
| The code name of the microarchitecture | Pinnacle Ridge |
| Series | Ryzen 2 |
| Microarchitecture | Zen + |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| Unlocked factor | + |
| Memory type | DDR4: 2933 |
| Max. memory size | 64 |
| Process process | 12 |
| Thermal board | 65 |
| Performance | 13505 |
| Cooling in the kit | Cooler included |
| Compatible cooling systems | Cooler for AM4/AM5 |
| Processor status | New |
| Type of | AMD Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Processors | Processors for AM4 |
| Chipset (North Bridge) | AMD B450 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 128 |
| The minimum memory frequency | 1866 |
| Maximum memory frequency | 4133 |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Sound card | Realtek ALC892 |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 3 |
| Number PCI-E 16X | 6 |
| Support PCI-E 16X V2.0 | + |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 2 |
| Number of internal USB 3.2 | 1 |
| Number of slots M.2 | 1 |
| SLI or Crossfire support | 2-way CrossFire |
| SYS_FAN | 4 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| PS/2 connector | + |
| Number of external USB 2.0 | 2 |
| Number of external USB 3.2 | 3 |
| Top external USB Type-C | 1 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | 1 |
| HDMI connector | 1 |
| DisplayPort connector | - |
| RAID controller | 0, 1, 10 |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | Motherboards MSI (MSI) |
| RGB Header | 2 x RGB Header |
| Overclocking | + |
| Peculiarities |
SATA 5 and SATA 6 ports will not be available when an M.2 device is installed in an M.2 slot. 2 x 5050 RGB LED strip 12V connectors Rear Ports 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C |
| Color | Черный с серым |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 8 |
| The number of modules | 2 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3200 |
| Passing capacity | 25 600 |
| CAS LATENCY (CL) | CL16 |
| Tailers scheme | 16-18 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | XMP profile support |
| Supply voltage | 1.35 |
| Peculiarities | Module cooling |
| Color | Черный |
| Form factor | ATX |
| Power | 600 |
| Fan | 120 |
| Efficiency (certificate 80 plus) | Bronze |
| Power factor correction (PFC) | active |
| +5V | 18 |
| +3.3V | 18 |
| +12V1 | 50 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 2.5 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 2 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 2 |
| Number of SATA connectors | 6 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 140 x 150 x 87 |
| The weight | 1.95 |
| Cracking protection | + |
| Status PSU | New |
| Additionally |
Safety OVP (Over Voltage Protection) OPP (Overload Protection) OCP (Overload protection for any of the outputs of the unit individually) SCP (Protection OTP (Overheat Protection) AFC (Automatic Fan Speed Control) SIP (Surge and Surge Protection) UVP (Under Voltage Protection) |
| Form factor | M.2 2280 |
| Memory size | 500 ГБ |
| Type of memory cells | 3D-NAND TLC |
| Interface | PCIe 3.0 x4 |
| NVME | Support for NVMe protocol |
| Reading speed | 2200 |
| Recording speed | 2000 |
| Recording resource (TBW) | 350 |
| Time -leaning time for refusal | 2 million hours |
| Power consumption |
0.0032W (Idle) 0.08W (Typical) 1.7W (Maximum Read) 4.5W (Maximum Write) |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | От −40 до +85 |
| Additionally |
256-bit XTS-AES encryption Peak vibration operation 2.17G (7-800Hz) Peak vibration storage 20G (10-2000Hz) |
| Dimensions | 80 x 22 x 3.5 |
| The weight | 6.8 |
| Equipment | SSD drive |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX EATX Micro-ATX Mini-ITX |
| Backlight | ARGB-подсветка |
| Installed fans (on the front panel) | 3 x 120 |
| Total number of installed fans | 3 |
| Additional fans (on the top panel) | 2 x 120/140 |
| Additional fans (on the back panel) | 1 x 120 |
| Installation AIO (on front panel) | 120/140/240/280/360 |
| Installation AIO (on the top panel) | 120/140/240 |
| Installation AIO (on the back panel) | 120 |
| The maximum height of the cooler | 160 |
| Additionally | Three installed RGB fans |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| The maximum length of the BP | 170 |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 2 x 3.5″ internal bays |
| Number 2.5 ″ compartments | 4 x 2.5″ bays |
| The number of expansion slots | 7 expansion slots |
| Ports |
x USB 2.0 1 x USB 3.0 1 x headphone port 1 x microphone port |
| The location of the ports | Front panel top |
| The maximum length of the video card | 370 |
| Peculiarities |
Side window Screwless baying Cable management Tempered glass side window |
| Additionally |
Comes with an expandable RGB lighting system and includes a pre-installed RGB strip on the front of the case A magnetic dust filter on the front makes it easy to remove and clean |
| Material | Metal and glass |
| Front panel design | Transparent |
| Glass thickness | 4 |
| Wall thickness | 0.6 |
| Dimensions | 446 x 210 x 479 |
| The weight | 7.4 |
| Vinylography support | Vinylography supported |
| Color | Черный |
| Case Status | New |
| Type of | Membrane |
| Form factor | full size |
| Purpose | Для гейминга |
| Connection | Проводное |
| Connection interface | USB |
| Keyboard layout | English and Russian layouts |
| The total number of keys | 111 keys |
| The number of multimedia keys | 7 keys |
| The color of the backlight | Multicolor |
| Backlight | RGB-подсветка |
| Features of keys | Classic type keys |
| Type of Cicapas | ABS |
| Compatibility with OS | Windows 7 or later |
| Availability |
Palm rest Keyboard volume control |
| Peculiarities |
Waterproof Customizable backlight color |
| Additionally |
Aluminum-magnesium alloy frame Logitech Gaming Software (LGS) Additional 12 keycaps 45g actuation force 1.5mm actuation distance 3.2mm total key travel |
| Material | Пластик |
| Dimensions | 452 x 33 x 218 |
| The weight | 1000 |
| Color | Черный |
| Type of mouse | Optical (LED) |
| Purpose | For gaming |
| Connection | Wired |
| Connection interface | USB |
| Maximum sensitivity | 8000 |
| The number of buttons | 6 buttons |
| The number of programmable buttons | 6 programmable buttons |
| The length of the wire | 2 |
| Food | From USB port |
| Key resource | 10 million clicks |
| Mouse response time | 1 |
| The frequency of the survey | 1000 |
| Maximum speed | 5.08 |
| Acceleration | 25 |
| Peculiarities |
Case backlight Programmable keys Internal memory Lightweight |
| Additionally | Signature Logitech G LIGHTSYNC technology |
| Dimensions | 116.6 x 62.15 x 38.2 |
| The weight | 85 |
| Color | Black |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 27″ |
| Permission | 1920x1080 |
| Type of matrix | IPS |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 1 |
| The maximum update frequency | 144 |
| Brightness | 400 |
| Static contrast | 1000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| Interfaces |
1 x DisplayPort 1 x HDMI |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities | Tilt angle adjustment |
| Incline | +20° to -5 |
| Synchronization technology | FreeSync |
| Power Supply | built-in |
| Power consumption in working mode | 29 |
| Power consumption in the off mode | 0.45 |
| Power consumption in standby mode | 0.50 |
| Branded technologies |
BlueLightShield Flickerless Low Dimming Comfyview |
| Peculiarities | Built-in speakers |
| Dynamics | 2 x 2 |
| Equipment |
Monitor VGA cable Power cable Audio cable |
| Dimensions | 614 x 475 x 240 mm |
| The weight | 5.56 kg |
| Color | Черный |
| Memory size | 8192 |
| Tire of memory | 256 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 Super |
| Type of memory | GDDR6 |
| Series | GeForce RTX 20xx |
| The frequency of the graphic nucleus | Boost 1650 |
| The frequency of video memory | 14000 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 16607 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Connectors |
1 x HDMI 2.0b 3 x DisplayPort 1.4 |
| SLI/Crossfire | - |
| Backlight | RGB-подсветка |
| The number of fans | 2 fans |
| Passive cooling | - |
| Support for standards | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Support CUDA | + |
| The length of the video card | 250 |
| The height of the video card | 129 |
| The number of occupied slots | 2 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 550 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin |
| The number of supported monitors | 4 |
| Color | Черный с белым |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии