| 1 183 руб. | xcom (5/9) |
| 1 054 руб. | Beru (4/9) |
| 339 бруб. | Fk (3/9) |
| 97 руб. | Kotofoto (2/9) |
| 354,19 € | Alternate (2/9) |
| 54 грн | Y.ua (1/9) |
| 54 грн | Stylus (1/9) |
| 54 грн | Touch (1/9) |
| $95 | Amazon UK (1/9) |
| 95,43 € | Amazon DE (1/9) |
| $95 | Amazon FR (1/9) |
| $95 | Amazon US (1/9) |
| 319,90 € | CaseKing (1/9) |
| £325.54 | SmartTeck (1/9) |
| £328.99 | Scan (1/9) |
| 377 грн | Telemart (1/9) |
| Ruler | AMD Ryzen 5 |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Compatibility | Socket AM4 Motherboards |
| Number of Cores | 6 cores |
| The number of flows | 12 |
| CPU frequency | 3600 |
| Maximum clock frequency | 4200 |
| The volume of the cache l3 | 32768 |
| The code name of the microarchitecture | Matisse |
| Series | Ryzen 3 |
| Microarchitecture | Zen 2 |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| PCIe support | PCIe 4.0 |
| Unlocked factor | + |
| Memory type | DDR4: 3200 |
| Max. memory size | 64 |
| Process process | 7 |
| Thermal board | 65 |
| Performance | 17774 |
| Cooling in the kit | Cooler included |
| Compatible cooling systems | Cooler for AM4/AM5 |
| Processor status | New |
| Type of | AMD Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Processors | Processors for AM4 |
| Chipset (North Bridge) | AMD B450 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 128 |
| The minimum memory frequency | 2133 |
| Maximum memory frequency | 3600 |
| Profile support | XMP profile support |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Wi-Fi wireless module | - |
| Bluetooth module | - |
| Sound card | SupremeFX S1220A |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 3 |
| Number PCI-E 16X | 3 |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 2 |
| Number of internal USB 3.1 | 1 |
| Number of slots M.2 | 2 |
| SLI or Crossfire support | 3-way CrossFireX |
| Cha_fan | 3 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| PS/2 connector | + |
| Number of external USB 2.0 | 2 |
| Number of external USB 3.1 | 6 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | - |
| HDMI connector | + |
| DisplayPort connector | + |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | ASUS motherboards (ASUS) |
| RGB Header | 2 x RGB Header |
| Overclocking | + |
| Color | Черный |
| Memory size | 8192 |
| Tire of memory | 256 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 Super |
| Type of memory | GDDR6 |
| Series | GeForce RTX 20xx |
| The frequency of video memory | 14000 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 16607 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Connectors | DisplayPort x 2 (v1.4) / HDMI 2.0b x 2 / USB Type-C x1 |
| SLI/Crossfire | - |
| Backlight | RGB-подсветка |
| The number of fans | 3 fans |
| Support for standards | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Support CUDA | + |
| The length of the video card | 301 |
| The height of the video card | 131 |
| The number of occupied slots | 3 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 550 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin + 6 pin |
| The number of supported monitors | 4 |
| Additional Information | Cuda cores 2176 pcs. |
| Color | Черный |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 16 |
| The number of modules | 2 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3200 |
| CAS LATENCY (CL) | CL16 |
| Tailers scheme | 16-18-18 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | XMP profile support |
| Supply voltage | 2.5 |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | -40 to +85 |
| Peculiarities |
Backlight Cooling module |
| Additionally |
Support for XMP 2.0 JEDEC: DDR4-2400 CL17-17-17 1.2V XMP Profile #1: DDR4-3200 CL16-18-18 1.35V XMP Profile #2: DDR4-3000 CL15-17 -17 1.35V |
| Color | Черный |
| Form factor | ATX |
| Power | 650 |
| Fan | 1 вентилятор |
| Efficiency (certificate 80 plus) | Gold |
| +5V | 25 |
| +3.3V | 25 |
| +12V1 | 54 |
| -12V | 0.8 |
| +5Vsb | 3 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 4 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 4 |
| Number of SATA connectors | 8 |
| Number of 4-Pin Floppy connectors | 2 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 150x86x160 |
| Unfastened cables | + |
| Cracking protection | + |
| Form factor | M.2 2280 |
| Memory size | 512 GB |
| Type of memory cells | 3D-NAND TLC |
| Interface | PCIe 3.0 x4 |
| NVME | Support for NVMe protocol |
| Reading speed | 3500 |
| Recording speed | 2300 |
| Recording resource (TBW) | 320 |
| Time -leaning time for refusal | 2 million hours |
| Shock resistance | 1500 |
| Power consumption |
0.14W (idle) 0.33W (active) |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | От −40 до +85 |
| Dimensions | 80 x 22 x 6.1 |
| The weight | 11 |
| Equipment |
SSD Drive Heat Sink |
| Type of | HDD |
| Ruler | Toshiba P300 |
| Form factor | 3.5″ |
| Memory size | 1 TB |
| Interface | SATA III |
| Spindle rotation speed | 7200 |
| Clipboard | 64 |
| The average access time | 4.17 |
| Noise level | 26 |
| Shock resistance |
70 g (operating) 350 g (storage) |
| Power consumption | 6.4 |
| Additionally | Transfer rate for SATA 6.0/3.0/1.5Gb/s interface |
| Dimensions | 26.1 x 101.6 x 147 |
| The weight | 450 |
| Status HDD | Новый |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX Micro-ATX Mini-ITX |
| Backlight | ARGB-подсветка |
| Installed fans (on the front panel) | 2 x 140 |
| Installed fans (on the back panel) | 1 x 120 |
| Total number of installed fans | 3 |
| Additional fans (on the top panel) | 1 x 120/140 |
| Installation AIO (on front panel) | 120/240/280 |
| Installation AIO (on the back panel) | 120 |
| The maximum height of the cooler | 165 |
| Additionally |
Front panel 2 x RGB LED Speed 500-1500 rpm Airflow 30.39-91.19 CFM Noise level 22-33 dBA |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 3 x 3.5″ internal bays |
| Number 2.5 ″ compartments | 3 x 2.5″ bays |
| The number of expansion slots | 7 expansion slots |
| Ports |
1 x USB 3.1 1 x USB Type-C 1 x headphone and microphone port |
| The location of the ports | On the top panel |
| The maximum length of the video card | 368 |
| Peculiarities |
Cable management Fan light controller Fan speed control Tempered glass side window |
| Additionally |
fan channels maxing out at 10W per channel 2 RGB LED channels, each supporting up to 4 2-address HUE LED strips or 5 Aer RGB fans 2 Built-in noise detection module |
| Material | SGCC Steel |
| Front panel design | Transparent |
| Dimensions | 460 x 428 x 210 |
| The weight | 7.5 |
| Color | Черный |
| Case Status | New |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 27″ |
| Permission | 2560x1440 |
| Type of matrix | IPS |
| Backlight | LED |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 1 |
| The maximum update frequency | 165 |
| Brightness | 350 |
| Static contrast | 1000:1 |
| Dynamic contrast | 100 000 000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Matrix bitness | 8 bit |
| Pixel size | 0.233 |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| NTSC | 72 |
| Adobe RGB | 71 |
| sRGB | 100 |
| Interfaces |
1 x DisplayPort 1.2 2 x HDMI 2.0 |
| Additional interfaces | 1 x mini-Jack (3.5 mm) OUT |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities |
Height adjustment 90° swivel Tilt adjustment |
| Incline | from +33° to -5 |
| Monitor turn (Pivot) | 90 |
| Swivel rotation | +90° to -90 |
| Height adjustment | 0–130 |
| Synchronization technology | G-Sync |
| Power Supply | External |
| Power consumption in working mode | 27 |
| Power consumption in the off mode | 0.5 |
| Power consumption in standby mode | 0.5 |
| Branded technologies |
Trace Free Technology Color Temperature Selection GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment/Sniper) Low Blue Light HDCP GameVisual (Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes/MOBA Mode) Adaptive-Sync G-SYNC compatible GameFast Input technology Multiple HDR Mode Shadow Boost ELMB SYN |
| Peculiarities |
HDR10 Full-edge display Built-in speakers |
| Dynamics | 2 x 2 |
| Equipment |
Monitor Power cable Power adapter DisplayPort cable HDMI cable |
| Dimensions |
620 x 377 - 507 x 211 mm (with stand) 620 x 363 x 66 mm (without stand) |
| The weight |
5.8 kg (with stand) 3.5 kg (without stand) |
| Color | Черный |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии