| $229 | CaseKing |
| $265 | SmartTeck |
| not available | Amazon US → |
| not available | Amazon UK → |
| not available | Amazon DE → |
| not available | Amazon FR → |
| not available | Telemart → |
| not available | Comfy → |
| not available | Stylus → |
| not available | Y.ua → |
| not available | Fk → |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 27″ |
| Permission | 2560x1440 |
| Type of matrix | VA |
| Backlight | W-LED |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 1 |
| The maximum update frequency | 144 |
| Brightness | 250 |
| Static contrast | 3000:1 |
| Dynamic contrast | 80 000 000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Matrix bitness | 8 bit |
| Pixel size | 0.234 |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| Adobe RGB | 89 |
| sRGB | 120 |
| Interfaces |
1 x DisplayPort 1.2 1 x HDMI 2.0 |
| Additional interfaces |
4 x USB 3.0 1 x USB Type B 1 x mini-Jack (3.5 mm) IN 1 x mini-Jack (3.5 mm) OUT |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities |
Height adjustment Inclination adjustment |
| Incline | from +23° to -5 |
| Swivel rotation | +30° to -30° |
| Height adjustment | 0–130 |
| Synchronization technology | FreeSync |
| The radius of curvature | 1500R |
| Power Supply | External |
| Power consumption in working mode | 28 |
| Power consumption in the off mode | 0.3 |
| Power consumption in standby mode | 0.3 |
| Branded technologies |
Flicker Free Low Blue Light |
| Peculiarities |
Curved screen Built-in speakers |
| Dynamics | 2 x 2 |
| Equipment |
Monitor HDMI cable DisplayPort cable |
| Dimensions | 612.37 x 528.6 x 227.36 mm (with stand) |
| Dimensions in the package | 686 x 523 x 214 |
| The weight | 5.4 kg |
| Weight in the package | 7.8 |
| Color | Черный |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии