| Application | Outdoor video surveillance |
| Installation options |
Wall-mounted Ceiling-mounted |
| Connection type | Wired |
| View | Цилиндрическая |
| Execution | неповоротная |
| Sensor (type of matrix) | 1/3 CMOS |
| Lens | Fixed |
| Focal length | 4 mm |
| Removable lens | - |
| Resolution of the shooting | 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080, 1280x720 |
| Video resolution | 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080, 1280x720 |
| Matrix resolution | 4 Мп |
| Video format | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Frame frequency | 30 |
| Minimum lighting | 0.01 lux; 0 lux with IR |
| Day/Night mode | + |
| Night shooting | + |
| IR backlight | до 30 м |
| IK filter | + |
| Thermal imager | - |
| Motion Sensor | + |
| Microphone | - |
| Horizontally | 75.1 |
| Vertically | 41.5 |
| Diagonally | 88.7 |
| Connection type | LAN |
| Network interface | 1 RJ45 10/100M self-adaptive Ethernet port |
| Wireless network | - |
| Network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP, SMTP, SNMP |
| Remote control | + |
| Smart event |
Intrusion detection Line crossing detection Human detection Vehicle detection Zone entry detection Zone exit detection Abandoned object detection Object removal detection |
| Ordinary event |
Motion detection (enhanced with human and vehicle classification for more accurate alerts) Tamper detection Exception (unauthorized access) |
| Alarm communication | Sending Push Notifications |
| Working temperature | -40 °C ~ +60 °С |
| Dust | IP67 |
| Building material | Plastic |
| Power supply type |
Power Adapter POE |
| Food | 12V/PoE (802.3af/at, Class 0) |
| Power consumption | 5 |
| Equipment |
VIGI network camera Quick start guide Waterproof cable connectors Mounting accessories |
| Dimensions | 174 x 73 x 71 |
| The weight | 200 |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии